Blog


Fogadalom 1. rész

Szeptember az új január, tartja a közhiedelem. Sokan ilyenkor tesznek maguknak fogadalmat, hogy a nyári lazsálás után újrakezdik a fogyókúrát, visszatérnek a rendszeres testmozgáshoz, leteszik a cigarettát, kevesebbet buliznak, sokkal egészségesebben fognak élni, stb. De vajon miért van az, hogy ezek a fogadalmak szinte kivétel nélkül bukásra vannak ítélve? Járjuk kicsit körbe a témát. Minden…


Tovább a bejegyzéshez >>

Egy év – meg egy kicsi

Azt mondják, hogy nem kell mindent az olvasók és a nézők tudtára adni, de néha nem árthat a kitárulkozás, csak meg kell találni az egyensúlyt. A tavalyi, általam sikertelennek ítélt első félmaraton után valami történt velem. Rohamosan estem össze lelkileg, ami kihatással volt a munkámra és magánéletemre egyaránt. Kiestek mellőlem azok az emberek (nem egy…


Tovább a bejegyzéshez >>

Futópad (szerelem)

Rögtön azzal kezdem a mondandómat, hogy következő kijelentésem és írásom miatt nem leszek népszerű, nem kevesen fognak eretneknek tartani és leszedik rólam a keresztvizet, ettől függetlenül, mégis leírom: SZERETEK FUTÓPADON FUTNI! 🙂 A futással való kapcsolatom nem volt mindig felhőtlen, sőt! Aztán valahogy úgy alakult, hogy a futópadnak köszönhetően, az évek alatt megszerettük egymást, elválaszthatatlanok lettünk,…


Tovább a bejegyzéshez >>

Félmaraton kendőzetlenül

A következő bejegyzés őszinteséget, kiakadást, csúnya szavakat tartalmaz, undort kelthet, tehát lehetőleg ne olvastasd fel a gyerekkel, illetve, ha zavar, akkor nyugodtan lépj tovább az oldalról! Az elmúlt hétvégén félmaratont futottam. Még tavasszal határoztam el, hogy megpróbálom teljesíteni a 21 km-es távot, ezért a versenyt 12 hetes tudatosan megtervezett és felépített edzés előzte meg. Heti 3…


Tovább a bejegyzéshez >>

Folyadék márpedig kell! De nem mindegy, mit iszol!

Szerveztünk 65-70%-a víz, de tovább megyek. Szemünk üvegteste 99%-ban, májunk 84%-ban, agyunk 78%-ban, szívünk 77%-ban vízből áll. Tehát leszögezhetjük, hogy testünk hibátlan működésében a víznek kiemelkedő és pótolhatatlan szerepe van. Röviden összefoglalom, miről is van szó: vérkeringés és megfelelő vérnyomás biztosítása, emésztési és felszívódási folyamatok, tápanyagok szállítása, salakanyagok kiválasztása, sav-bázis egyensúly, ozmotikus nyomás biztosítása, testhőmérséklet…


Tovább a bejegyzéshez >>

Funkcionális edzés

Ahogyan a Flat Fitnessben, úgy egyre több edzőteremben találkozhatsz a funkcionális tréning, funkcionális köredzés megnevezésű órákkal, ám a legtöbb ember számára nem egyértelmű, mit is takar pontosan a megnevezés, így félnek kipróbálni  ezt a fajta edzésmódszert. Most szeretném tisztázni, valójában mit is jelent a funkcionális edzés, hiszen meglehetősen hatékony óratípusról, edzésmódszerről van szó. A funkcionális edzésnek van egy nagyon fontos…


Tovább a bejegyzéshez >>

Öt tévhit a súlyzós edzésről

Az emberek fejében viszonylag sokféle kép él a súlyzós edzésről. Van, aki a lapos, kockás hasat, a formás vállakat és felkart, netán az izmos lábakat társítja vele, akadnak azonban szép számmal olyanok (leginkább a nők körében), akik hatalmasra duzzadt izmokat, vaskos lábakat, esetleg felpumpált testeket képzelnek maguk elé, amikor a súlyzós edzés kerül szóba. Pedig…


Tovább a bejegyzéshez >>

A „gyógyító” légzés

Ha mélyebben lélegezünk, csökkenthetjük a légzésszámunkat, és ha naponta néhány percet tudatosan csak a ki- és belélegzett levegő áramlására koncentrálunk, megtapasztalhatjuk a légzés fizikailag és lelkileg is gyógyító, valamint élénkítő vagy épp ellazító hatását. Normál esetben egy férfi percenként 16-18-at, egy nő 18-20-at lélegzik. Ha a percenkénti légzésszámot lecsökkentjük sokkal kevesebbre – nyolcra, négyre -,…


Tovább a bejegyzéshez >>

Fejlődés születéstől 3 éves korig

Nemcsak én, hanem olvasóim között is nagyon sokan vagytok (esetleg hamarosan lesztek) szülők, ezért időnként olyan írások is kerülnek a blogba, melyek a gyerekekről szólnak. A mai is egy ilyen. „A gyermekek értelmi fejlődésének alapja a mozgás! Minden gyermek mozgással kezdi megismerni azt a világot, amibe beleszületett. A mozgásélmények megdolgoztatják az agyi enzimeket. Az iskolai teljesítmény gondjai…


Tovább a bejegyzéshez >>

Érzelmi evő vagy?

Ha szomorú vagy, az evéstől megnyugszol? Hajlamos vagy többet enni, amikor stresszelsz valami miatt? Ha tehetetlennek érzed magad, enni kezdesz valamit? Néha azért eszel meg egy ételt, mert azt gondolod, igazán megérdemled? Ha bánatos, boldog, túlpörgött vagy, „jutalomfalatokkal” próbálod vigasztalni magad? Ha a kérdések bármelyikére igen a válaszod, akkor te is érzelmi evő vagy.   Mit…


Tovább a bejegyzéshez >>



bootup Vitakid logo